Fül szúrás, lövés:
A fül lyukasztó pisztoly:
A fülbelövő pisztoly eredetileg csak füllyukasztásra készült. A belövendő fülbevalók általában csak egy méretben vannak és túl rövidek ahhoz, hogy alkalmazkodjanak a gyulladáshoz. Több sérülést okoz a szövetekben, mivel tompább mint a tű, a szöveten keresztül - szó szerint - szakít, míg a tű az ékszer nagyságának megfelelő tiszta lyukat vág.
Anti-Tragus: A piercinget közvetlenül a Tragusszal szemben az alsó porcredobe helyezik el, ami a fülcimpa fellett ül.
Daith-piercing:
A Daith-piercinget a belso fülkagyló hídjába szúrják A piercing elhelyezése fájdalmas és a gyógyulási ido igen hosszú lehet, akár 3-4 hónap is.
A hagyományos orr pc-nél, először mindenképp sima, kezdő ékszert lehet berakni, nem pedig karikát, mert hátráltatja a gygyulást!
Austin bar
Vizszintes piercing az orrcsúcson keresztül megy.. Nem megy át a Septumon sem az orr belsején.
Néhány hónapos lehet a gyógyulás.
Felszíni piercingek:
Nyakszírt:
Felületi pc, a bőr alá kerül, speciális "Surface bar" ékszert alkalmaznak hozzá. Nrm problémás, könnyen gyógyul.
További felszíni pc-k: csukló, ujj, stb
Madison piercing:
Ezekhez speciális ún. Surface bar nevű ékszert használnak.
"Bridge": Ez amolyan "felszíni piercing, olyasmi mint a nyakszírti, vagy a hagyományos bőr alá pc-k. Itt az orr nyeref felső részére került az ékszer.
Fültágító, fültágítás:
Ez az egyik legősibb módja testünk eltorzításának. A mai napig élnek olyan törzsek a földön, pl.dél amerikában, ahol ezen "testékszernek" komoly jelentése van.
A fülcimpa alsó részén ejtett lyukat lehet fokozatosan tágítani. Ajánlott, a 2-3 hetente kb. 2 mm. Semmi képpen sem szabad hirtelen, mert sérülhetnek a szövetek, a fül.
Fontos tudni róla, hogy a nagyobb lyukak, pl.5-6 mm-esek, már nem fornak össze, a szövetek nem tudnak regenerálódni! Tehát jól meg kell gondolni, mert maradandó dolog!
MICRODERMAL ( Forrás: Zagyvai Gábor/ www.zagyvai.com)
A microdermal legegyszerűbb megfogalmazása: egypontos piercing. Úgy is elképzelhetjük, mint egy lekicsinyített transdermal implantátumot: az ékszer „lába” a bemeneti lyukon keresztül a bőr alá kerül, de a szára kilóg a bőrből. Erre a belső menetes szárra rátekerhetünk mindenféle lezáró „fedelet” (henger, kör, golyó alakút stb.) A microdermal-t azért fejlesztették ki, hogy transdermal implantátum-hoz hasonló látványt kapjanak, egy piercing behelyezés egyszerűségével és biztonságával (Brian Decker – Pure Body Arts). Az ékszer anyaga titánium, ennek köszönhetően nagyon hamar begyógyul, és ha megóvjuk az irritációktól akár életünk végéig viselhetjük. Nagy előny a transdermal implantátumhoz képest, hogy a microdermal a test majdnem minden pontjába behelyezhető, és hosszútávon viselhető.
Csiklón át Kis- és nagyajak Hüvelykapu Férfipiercing női testen Intim piercing férfiaknak: Frenulum piercing Hafada piercing Szemérem-ékszer Gát-dísz Fityma-piercing Dydoe piercing Ampallang piercing Apadravya piercing
A csiklón keresztülhatoló fémet általában olyan nők kedvelik, akik rajonganak a különleges izgalmakért. Az ékszer elhelyezése a nő anatómiai adottságaitól függ, és ennek alapján kerül felhelyezésre a piercing. Itt szintén választható a vízszintes vagy függőleges szúrási irány. A gyógyulási idő négy és hat hét között várható.
Amennyiben a testékszer a kis-, illetve a nagyajkakra kerül, az ékszer helyét úgy kell megválasztani, hogy ülés és járás közben ne jelentsen akadályt. A szúrás helye a kisajkak esetében két-három, míg a nagyajkak esetében hat héten belül begyógyul.
Sokan döntenek úgy, hogy az ékszert közvetlenül a hüvely bejáratához helyezzék. Ebben az esetben függőleges irányban, a hüvely bejáratának hátsó részén helyezik el az ékszert úgy, hogy viselője semmit ne érezzen járás, illetve ülés közben. A teljes gyógyulási idő körülbelül négy-hat hétre tehető.
A húgycső kivezető nyílására helyezett piercinget korábban kizárólag férfiaknál alkalmazták, de manapság már egyre több nő választja ezt a pontot. Az ékszer felhelyezése során a nyílástól körülbelül 5-8 milliméterre, függőleges irányban keresztülszúrják a húgycsüvet, és általában gyűrű formájú ékszert ültetnek be. A szúrás rövidsége és a vizelettel való folyamatos érintkezés miatt, a seb meglehetősen hamar, három-hat hét között begyógyul.
A frenulum a fitymát és a makkot összekötő szalagocska. Erre a területre piercing felhelyezése általában problémamentes, és a gyógyulás hat-nyolc héten belül bekövetkezik. Körülmetélt férfiaknál csak akkor alkalmazható ez a fajta piercing, ha marad elég a szalagocskából ahhoz, hogy egy testékszert elbírjon.
A herezacskó testékszerrel való díszítése az arab kultúrából származik. A szúrás helye négy-nyolc hét alatt gyógyul be, és különösen ügyelni kell arra, hogy ülés vagy kerékpározás közben se jelentsen akadályt viselőjének.
A szeméremcsont fölé ugyancsak helyezhető piercing, ám meglehetősen nagy a veszélye annak, hogy az ékszer "kinő", illetve kifordul a helyéről. A gyógyulási idő minimum hat hét.
A herezacskó és a végbélnyílás közötti terület testékszerrel való díszítése sem kizárt, de a piercing nagy valószínűséggel zavarni fogja tulajdonosát az olyan hétköznapi tevékenységek során, mint az ülés, vagy a biciklizés. Gát-piercing esetében a gyógyulási idő akár tíz hetet is igénybe vehet, és a testékszer felhelyezése után mindenképp ajánlatos kerülni a gát terhelésével járó tevékenységeket.
A fityma-piercing könnyedén beültethető indiai eredetű testékszer, ezt a fajtát az erényöv férfi megfelelőjének tartották. A legelső fityma-piercingeket úgy helyezték fel, hogy a fitymát az ékszer segítségével teljesen összezárták. A ma alkalmazott fityma-piercing gyógyulási ideje kettő-négy hét közé tehető.
Ennél a piercing fajtánál a makk szegélyébe egy rudacskát ültetnek. Az eljárás összességében nagyon sok vérrel és fájdalommal jár. Ezen felül pedig erős a "kinövekedés" veszélye is. A gyógyulási időszakban, amely 8-12 hétig is eltarthat, ügyelni kell arra, hogy az előbőr még rövid ideig sem takarja a sebet.
Ebben az esetben a szúrást vízszintesen, a makkon, a barlangos testen, valamint a húgyvezetéken áthatolva ejtik meg. Az ampallag egy nem veszélytelen, meglehetősen véres eljárás, a gyógyulási idő hosszú, tíz-tizenkét hétig, de sok esetben akár tizenkét hónapig is eltarthat. Az ékszer nagyságát ebben az esetben nagyon gondosan kell kiválasztani. Ennél az eljárásnál is nagyon fontos, hogy a gyógyulási időszak alatt az előbőr ne takarja a sebet.
Ez a piercing-fajta az előbbi, az ampallag-piercing kiegészítése. Ennél az eljárásnál az ampallag-piercingre merőlegesen ejtik meg a szúrást, áthatolnak a barlangostesten, az idegdúcon és a húgyvezetéken is. A különösen kockázatos eljárás nagy fájdalommal és vérveszteséggel jár. A gyógyulási idő ebben az esetben hat-nyolc hónapra tehető, de sok esetben ennél sokkal hosszadalmasabb is lehet.